Uttar Pradesh: Hükümet Yoga Günü kutlamalarını büyük ölçekte planlıyor

Prokaryot

New member
Eyalet hükümeti, 21 Haziran'da onuncu Uluslararası Yoga Günü'nü büyük ölçekte kutlamaya hazırlanıyor. Antik kültürel ve tarihi turistik mekanların yanı sıra nehirler, göller, göletler ve Amrit sarov'ları da dikkate alınarak mekan seçimine ilişkin önemli kararlar alınmıştır.


(Resim açıklama amaçlıdır)

Yoga seansları karakollarda, okullarda ve hastanelerde yapılıyor. Özellikle sağlık yararlarının arttırılması amacıyla 15-21 Haziran tarihleri arasında eyaletin tüm ilçelerinde yoga haftası düzenlenecek. Bu girişim bölge genel merkezinin ötesine geçerek tehsilleri, blokları ve gram panchayatları kapsayacak.

Artık kriketteki en sevdiğiniz maçı izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

Ayrıca Yerleşik Refah Dernekleri (RWA), Temel Sağlık Merkezleri, Toplum Sağlık Merkezleri, Sağlık ve Sağlıklı Yaşam Merkezleri, AYUSH Hastaneleri, 50 yataklı Entegre AYUSH Hastaneleri ve AYUSH Sağlık ve Sağlıklı Yaşam Merkezlerinde etkinlikler düzenlenecek.

Eyalet hükümeti var ₹Programın tamamı için 4 Crore.

Programın her ilçede başarılı bir şekilde uygulanmasını sağlamak amacıyla önceki yıllarda olduğu gibi İlçe Sulh Hakimi başkanlığında bir komite oluşturuldu.

Protokol gereği 15-21 Haziran tarihleri arasında her gün sabah 6'dan akşam 7'ye kadar grup yoga seansları gerçekleştirilecek.

Etkinlik 15 Haziran'da açılıyor. 16 Haziran'da bir Rangoli yarışması ve yüksek tansiyonun yoga yoluyla yönetilmesine ilişkin bir seminer düzenlenecek.

17 Haziran'da slogan yarışması ve yoganın yaşam tarzı sorunlarının aşılmasındaki önemini anlatan bir seminer düzenlenecek.

18 Haziran'da kadınlar için yoganın modern yaşam tarzlarındaki önemini anlatan bir makale yarışması ve seminer planlanıyor.

19 Haziran'da ruh sağlığı semineri ve doğaçlama resim yarışması düzenlenecek.

20 Haziran'da Yogasana gösteri yarışması yapılacak, ardından 21 Haziran'da ödül töreni ve kapanış töreni yapılacak.

Bu arada Perşembe günü Raj Bhawan'da Vali Anandiben Patel başkanlığında Yoga Günü kutlamalarına yönelik hazırlıkları görüşmek üzere bir toplantı düzenlendi.

Vali, etkinliğin Raj Bhawan ile sınırlı kalmaması gerektiğini, eyaletteki tüm okullarda, açık alanlarda ve parklarda geniş çapta düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Özellikle Ayush Departmanı Baş Sekreteri Leena Johri'ye tüm ilçelerde kapsamlı düzenlemeler yapılması yönünde talimat verdi.

Vali, sağlıklı yavruları teşvik etmek ve çocuklara yoga alışkanlığını aşılamak için hamile kadınları ve çocukları anganwadis'teki yoga seanslarına dahil etmenin önemini vurguladı.

Toplantı sırasında Valinin Genel Sekreter Yardımcısı Sudhir Mahadev Bobde, https://rajbhawanyogapledge.in/ adresinden kaydedilebilecek çevrimiçi yoga taahhüdü için Guinness Dünya Rekoru oluşturmak üzere Vali tarafından önerilen bir girişimden bahsetti.