Modern Otobüs Fabrikası, Rae Bareli: MCF, 2024-25'te su tasarrufu kapasitesini 100 milyon litre artırmayı planlıyor

Prokaryot

New member
Hükümetten yapılan açıklamaya göre Rae Bareli'deki Modern Otobüs Fabrikası (MCF), Jal Shakti Abhiyan yönetiminde bir su tasarrufu stratejisi planladı ve 2023-24 yılına kadar 100 milyon litrelik bir su tasarrufu kapasitesi geliştirdi.


Rae Bareli'de su koruma çalışmaları (HT fotoğrafı)

“2023-24'te 100 milyon litre su tasarruf kapasitesinin oluşturulmasıyla birlikte MCF'nin toplam su tasarruf kapasitesi 530 milyon litreye çıktı. Bir yetkili, MCF'nin mevcut 2024-25 yılında ilave 100 milyon litre su tasarrufu kapasitesi yaratmayı planladığını söyledi.

Artık kriketteki en sevdiğiniz maçı izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

MCF Rae Bareli, 2023-24 mali yılında yılda 30,20 milyon litre yeniden doldurma potansiyeline sahip beş yağmur suyu toplama projesi üstlendi.

Su tasarrufunun maliyetini optimize etmek için, beton ve tuğla işlerinden kaçınarak mevcut göletin kenarı boyunca besleme sondaj delikleri kazılarak yenilikçi bir yağmur suyu toplama konsepti geliştirildi.

Mevcut gölet boyunca on adet şarj kuyusu inşa edilerek su şarj kapasitesi yılda 33,12 milyon litreye çıkarıldı.

Ayrıca Joggers cum Eco Park'taki mevcut gölet genişletilerek su depolama kapasitesi 18 milyon litre artırıldı. Ayrıca 12,49 milyon litre su depolama kapasiteli üç gölet de kazıldı.

Ayrıca Mathana Nala'dan MCF tesislerine akan yağmur suyu da yönlendirildi. Düzinelerce köyü kapsayan geniş su toplama alanlarından gelen yağmur suyu çekilip yağmur suyu hasadı için kullanılacağı için bu, oyunun kurallarını değiştirecek.

Büyük bir su koruma planı kabul edildi ve 2023-24 mali yılında, toplam kapasitesi 30,49 milyon litre olan dört gölet, beş yağmur suyu toplama noktası ve toplam 63,22 milyon litre şarj kapasiteli mevcut göletlerin kenarlarına on şarj sondaj kuyusu inşa edildi. milyon litre.


Haberler / Şehirler / şans eseri / Modern Otobüs Fabrikası, Rae Bareli: MCF, 2024-25'te su tasarrufu kapasitesini 100 milyon litre artırmayı planlıyor