AAP: Agniveer programı ve enflasyona karşı anket sonucu

Prokaryot

New member
NDA'nın Lok Sabha seçimlerindeki performansını Agniveer planına, işsizliğe ve enflasyona karşı bir oy olarak nitelendiren Aam Aadmi Partisi (AAP), Cumartesi günü Lok Sabha Sözcüsü'nün BJP üyesi olmamasını talep etti, çünkü bu yardımcı olacaktı partinin diğer partilerde bölünmesine neden olmak.


AAP Rajya Sabha Milletvekili ve eyalet şefi Sanjay Singh (HT arşiv fotoğrafı)

AAP Rajya Sabha milletvekili ve eyalet şefi Sanjay Singh, BJP'ye saldırdı ve Lok Sabha seçim sonucunu partiye karşı bir yetki olarak nitelendirdi.

Bir günde 360 milyon Hintli bizi ziyaret etti ve genel seçim sonuçları için Hindistan'ın tartışmasız platformu olarak bizi seçti. En son güncellemeleri burada keşfedin!

Singh medya mensuplarına “NDA hükümeti görev süresini tamamlayamayacak” dedi.

Singh, “Lok Sabha seçim kararı Agniveer planına, işsizliğe ve enflasyona aykırıdır” diye ekledi.

AAP lideri, partinin diğer partilerde ayrılıklar ve bölünmeler yaratmasına yardımcı olacağı için yeni Lok Sabha'nın Başkanının BJP üyesi olmamasını talep etti.

AAP, 13 Haziran'da Noida'da makam sahiplerini bir araya getirecek ve ayrıca 20 Haziran'da Lucknow'da bir parti işçileri konferansı düzenleyecek.

Daha sonra Singh, Samajwadi Partisi lideri Akhilesh Yadav ile tanıştı ve partinin Lok Sabha seçimlerinde elde ettiği sonuçtan dolayı onu tebrik etti.

Bu Lok Sabha seçiminde SP, Uttar Pradesh'te 37 sandalye kazanarak onu ülkedeki üçüncü büyük parti haline getirdi.

AAP, Uttar Pradesh'teki bu seçimlerde herhangi bir sandalyeden aday olmadı ve HİNDİSTAN bloğuna destek sözü verdi.