8 Haziran'dan itibaren uluslararası uçuşlar CCSI Lucknow Havalimanı T3'ten gerçekleştirilecek

Prokaryot

New member
LUCKNOW Yolcu deneyimini iyileştirmek için Lucknow'un Chaudhary Charan Singh Uluslararası Havaalanı (CCSI), T1'den yapılan tüm uluslararası uçuşların 8 Haziran sabah 6'dan itibaren T3'e kaydırılacağını duyurdu. Yetkililer, iç hat uçuşlarının bu yıl 21 Nisan'da zaten T3'e kaydırıldığını söyledi.


T3, yolculara kusursuz bir deneyim sunmak için çeşitli temel özelliklere sahiptir. Bunlar arasında Digi Yatra, geniş check-in kontuarları, ortak self-servis kiosklar, self-servis bagaj teslimi, otomatik bagaj toplama sistemleri, modern bagaj tarama makineleri, bagaj teslim karuselleri, yolcu biniş köprüleri ve uçak park yerleri yer alıyor. (dosya fotoğrafı)

Şu anda Indigo Airlines, Air-India Express, Saudia Airlines, Oman Air, Thai Air Asia, Flynas, Salam Air ve Fly Dubai uluslararası uçuşlarını Terminal 1'den gerçekleştirmektedir. 8 Haziran'dan itibaren operasyonlarını T3'e taşıyacaklar.

Bir günde 360 milyon Hintli bizi ziyaret etti ve genel seçim sonuçları için Hindistan'ın tartışmasız platformu olarak bizi seçti. En son güncellemeleri burada keşfedin!

Operasyonel geçişi duyuran CCSI Havaalanı sözcüsü, şunları söyledi: “Terminal 3'ün Başbakan Narendra Modi tarafından 10 Mart'ta açılmasının ardından havalimanı, 31 Mart'ta Akasa Air ile T3 operasyonlarına başladı ve 21 Nisan 2024'ten itibaren tüm iç hat uçuşları T3'e kaydırıldı. . Uluslararası operasyonların T3'e taşınması, tüm havacılık operasyonlarının tek bir konuma, yani T3'e taşınmasına yönelik aşamalı planın sonunu işaret ediyor. Havaalanı tüm havayollarını T3'e kabul ediyor.”

T3, yolculara kusursuz bir deneyim sağlayan çeşitli temel özelliklere sahiptir. Bunlar arasında Digi Yatra, geniş check-in kontuarları, ortak self-servis kiosklar, self-servis bagaj teslimi, otomatik bagaj toplama sistemleri, modern bagaj tarama makineleri, bagaj teslim karuselleri, yolcu biniş köprüleri ve uçak park yerleri yer alıyor.

“Bir maliyetle inşa edildi ₹2.400 Crore, T3'ün kapasitesi yılda 80 lakh yolcudur ve yılda 1,3 crore yolcuya çıkarılması planlanmaktadır. Terminal 3 13.000'den fazla kişiye iş sağlayacak” diye ekledi.

Çıkış yapan tüm uluslararası yolcular, Lakshman Circle'ın araba yolunu kullanmalıdır ve gelen yolcular, T3'ün geliş alanındaki zemin katta karşılanabilir.

Lucknow üzerinden yabancı destinasyonlara seyahat eden yolcular, T3'ün asma katında uluslararası uçuşlar arasındaki transfer olanağından yararlanabilirler. Havalimanında yolcu biniş köprüsü ve geliş-gidiş için otobüs kapısı bulunmakta olup, isteğe bağlı olarak ilave bir yolcu biniş köprüsü de kullanılabilmektedir.

Uluslararası yolcuları, Havalimanı metro istasyonu ve eski Terminal 1 de dahil olmak üzere T3'e yönlendirmek için, havalimanı yakınındaki stratejik karar noktalarında müşteri hizmetleri personeli ve tabelalar görevlendirilecek. Yaya olarak gelen yolcuların T3'e gitmeleri için özel bir giriş de oluşturuldu. yanlışlıkla eski Terminal 1'e ulaşmaları durumunda.

Uluslararası güvenlik alanında yolcular “Uttar Pradesh ki Jhanki” diye karşılanıyor. Yolcular Swagat Duvarı'nda Lucknow'un Mela kültürünü deneyimleyebilirken, Ramayan ve Mahabharat destanlarından hikayeler aracılığıyla Hindistan kültürüyle tanışıyorlar.