UP yerel organ seçimi: belediye başkanlığı görevlerine bakan birinci aşama adayları

Prokaryot

New member
Şehir yerel yönetim seçimleri, bir aydan kısa bir süre içinde 4 ve 11 Mayıs tarihlerinde Uttar Pradesh’te iki aşamada yapılacak. Seçimin ilk aşaması için aday gösterme son tarihi Pazartesi günü sona ererken, 51.000’den fazla kişi çeşitli görevlerde aday olmak için kayıt yaptırdı ve sonuçları 13 Mayıs’ta açıklanacak.

UP kentsel yerel yönetim birlikleri seçimleri, Mayıs ayının ilk yarısında iki aşamada yapılacak. (HT_PRINT)

Devlet Seçim Komisyonu, 17’si belediye başkanlığı için yarışılacak toplam 14 bin 684 milletvekili için seçime gidileceğini duyurdu. Bu, 2017’deki son seçimden bir yazılık bir artış.

İlk seçim aşamasındaki önemli belediye başkanı aktörleri:

Lalita Jatav Agra’nın SP adayı oldu. Kadınlara ayrılan beş koltuktan biridir, ancak planlanan kast kategorisindendir. Dalit başkenti olarak da adlandırılan Agra, SC seçmenleri arasında güçlü bir Jatav topluluğu hakimiyetine sahiptir. Bu arada BJP yolunu açtı. Hemlata Diwakerkoltuktan eski bir Dalit milletvekili.

Kol Aligarh Meclis Genel Merkezi’nin iki kez eski MLA’sı, Jamirullah Han bölge için Samajwadi partisinin seçilmesidir. Khan zorlu bir mücadelede kendini kanıtlamak zorunda kalacaktı çünkü 2017’de BSP adayı 2017 seçimlerini kazandı.

Bharatiya Janata Partisi sıraya girdi Umesh Chandra Kesarwani BSP’nin görevdeki Belediye Başkanı Abhilasha Nandi’nin bir BJP ikonunda üçüncü bir galibiyet beklediği ancak düşürüldüğü Prayagraj’da. Kesarwani, partinin Prayagraj birimi şefidir. Umesh Pal’ın eşi Jaya’nın koltukta belediye başkanı adayı olarak yer aldığı pankartlar da su yüzüne çıkarak spekülasyonları körükledi.

Sushma Kharkwal, Lucknow için BJP adayı, emekli bir asker ve eski bir parti üyesinin karısıdır. Bu arada BSP parti lideri Shahin Bano, başkenti emanet etti.

doktor Minglesh SrivastavaTanınmış bir doktor ve sosyal hizmet uzmanı, Başbakan Yogi Adityanath’ın siyasi kalesi Gorakhpur’daki koltuk için BJP adayı.

(Ofis girişleri ile)

• YAZAR HAKKINDA

Hindustan Times Digital Streams için Stajyer İçerik Yapımcısı. Feminizm, geç modern tarih ve Kore müziğinin küreselleşmesi hakkında okudum.
    …ayrıntılı olarak görün