RTE Bursiyer Fonu, yoksul çocukların 8. sınıftan sonra eğitim görmelerine yardımcı olacak

Prokaryot

New member
LUCKNOW: Eğitim hakkından yararlanan Rani Laxmi Bai Okulu öğrencisi Arti Kashyap (14) 8. sınıfı geçti ve RTE Bursiyerleri Fonu sayesinde 9. sınıfta eğitimine devam edebiliyor. Career Convent School STK’sı, çocukların eğitimlerini 12. sınıfa kadar tamamlamaları için gereken parayı toplamak için RightWalk Foundation’a devam ediyor.

STK RightWalk Vakfı, 25 yoksul RTE yararlanıcısının 8. Sınıftan sonra eğitimlerine devam etmelerine yardım etme sorumluluğunu üstlendi. (resim için resim)

doktor King George’s Tıp Üniversitesi’nden Surya Kant, fonun web sitesini Cuma günü resmen açtı. Temel ayağa kalktı €25 lakh ve 25 fakir RTE yararlanıcısının 8. sınıftan sonra eğitimlerine devam etmelerine yardım etme sorumluluğunu üstlendi.

“8. sınıfa kadar eğitim, bu tür çocuklar için önemli bir başarıdır. Ancak devam edemezlerse, son sekiz yılın tüm amacı ve arayışı geçersiz olacaktır” dedi.

Samina, “RightWalk’ta, RTE’den 8. Sınıfa kadar kayıt sayılarını artırmaya odaklandık. Ve bu sayıyı 2015’te yaklaşık 54 binden 5.76.273 lakh’a çıkarmak için oldukça iyi bir iş çıkardık. Ancak 2015’te başlayıp 8. sınıfı bitiren çocuğun artık bir barikata çarptığını gördük. Öğrenci ya aynı okulda eğitime (9-12. sınıflar) devam etmek için tam ücret ödemek zorundadır ya da veliler bu özel okulların yüksek ücretlerini karşılayamadığından bir alt okula geçiş yapmak zorundadır. Bu nedenle, RTE Scholars Fund aracılığıyla bu öğrencileri desteklemek için bu yeni fikri bulduk.”

RightWalk’a göre girişim aslında kısa vadeli stratejisinin bir parçası. Samina, “Uzun vadede, bu tür öğrenciler için daha somut bir hüküm sağlanması için siyasi düzeyde müdahale üzerinde çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Dört yılda (9-12. sınıflar) 50-200 öğrenciye hizmet vermeyi hedefleyen RTE Scholars’ Fund, bireylerin, şirketlerin ve diğer kuruluşların katkı ve katılımını gerektirmektedir. Bano, “Amaç arada yükselmek” dedi. €40 lakh ve €Önümüzdeki iki yılda 1,6 milyon.”

“Hesaplama ortalama baz alınarak yapılmıştır. €Bir öğrenci için giriş ücreti, öğrenim ücreti, kitaplar ve üniformaların yanı sıra kız öğrenciler için seyahat teşvikleri dahil olmak üzere yılda 80.000 gereklidir. Kız çocukları için, güvenli ve uygun bir teşvik, eğitimlerine devam etmelerine yardımcı olma konusunda uzun bir yol kat eder. RTE Scholars’ Fund bununla ilgilenecek” dedi.

RightWalk, her biri değerinde 800 bilet sunuyor €Potansiyel bağışçılara 20.000. Kişi bağış yaparak gümüş bağışçısı olabilir. €10 lakh, bağış yoluyla altın bağışçıları €20 lakh ve daha fazla bağış yoluyla kurucu bağışçılar €RightWalk Vakfı’nın kurucu ortağı Shipra’ya göre 20 lakh.

RightWalk Vakfı, Lucknow’da bu türden ilk öğrenci grubunun mezuniyetini kutladı. RightWalk ve Temel Eğitim Departmanı, dezavantajlı geçmişlere sahip 5.76.273.000 öğrencinin RTE Yasası aracılığıyla 1. Sınıfa kaydolmasını sağladı.