“Oğluma saygı”: Umesh Pal’ın annesi Asad Ahmad ile tanışırken. Saygınlık

Prokaryot

New member
Öldürülen avukat Umesh Pal’in annesi Shanti Devi Perşembe günü Uttar Pradesh Başbakanı Yogi Adityanath’a ve eyalet polis teşkilatına, kendisini Jhansi’deki bir çatışmada öldüren mafya politikacısı Atiq Ahmad’ın oğlu Asad’a baskı yaptıkları için teşekkür etti. Shanti Devi, ailenin 24 Şubat’ta oğlunu öldürenlerle görüşme çağrısında bulunduğunu ve bugünkü eylemin bir dereceye kadar oğlunun ölümüne bir saygı duruşu olduğunu söyledi.

Umesh Pal’ın annesi Shanti Devi, gelini ve Pal’ın karısı Jaya Devi ile birlikte. (ANI)

Asad Ahmad canlı güncellemelerle karşılaşıyor

“Bir karşılaşma talep ettik ama bu bizim kontrolümüz altında değildi. Ben görevini yapan ve adaleti sağlayan Başbakan’a ve polise teşekkür ediyorum. Umesh Pal’ın annesi karşılaşmanın ardından basına yaptığı açıklamada, “Yapılan her şey yasal sisteme uygundur” dedi.

Atiq Ahmad aleyhindeki eylemler sorulduğunda, şunları ekledi: “Polis gözetiminde olduğunu duydum. Polis, davaya göre onu sorgulayacaktır. Suçluysa mahkeme onu cezalandıracak ve suçsuz olduğu kanıtlanırsa kefaletle serbest bırakılacak.”

Umesh Pal’ın dul eşi Jaya Devi de Başbakan’a teşekkür ederek, “Başbakana böyle bir karar verdiği için teşekkür ediyorum. Kızının kocasının katillerini cezalandırır. Bu adalet. Başbakanın yaptığı her şeyi iyi yapmasını bekliyorum. Bir baba figürü gibi olan Başbakan’a şükranlarımı sunuyorum.”

Asad ve başka bir sanık Ghulam, Umesh Pal cinayeti davasında aranıyordu ve bir ödül aldı. €Her biri 5 lakh. Öldürülen her iki sanıktan da gelişmiş yabancı yapımı silahlar ele geçirildi.

Avukat Umesh Pal, 2005 yılında Prayagraj’da Bahujan Samaj Partisi Milletvekili Raju Pal’ın öldürülmesinde önemli bir tanıktı; gangsterden dönüşen politikacı ve eski milletvekili Atiq Ahmad ile kardeşi ve eski MLA Khalid Azeem namı diğer Eşref’in ana sanıklar olduğu bir dava.

24 Şubat’ta bir grup saldırgan Umesh Pal’ı Prayagraj’daki evinin önünde vurarak avukatı ve iki güvenlik görevlisini öldürdü ve eyalette şok dalgaları yaydı.

(ANI girişleriyle)