Öğrenciler Jal Gyan Yatra’ya katılır; STP’de eğitici bir tura katılın

Prokaryot

New member
Su tasarrufunun önemi konusunda farkındalık yaratmak için Perşembe günü burada Namami Gange Misyonu ve Kırsal Su Temini Departmanı tarafından 100’den fazla öğrencinin katıldığı ilk “Jal Gyan Yatra” düzenlendi.

Öğrenciler Perşembe günü Lucknow’daki Jal Gyan Yatra’ya katılırlar. (HT)

Ayrıca eyalet başkentindeki öğrenciler, Başbakan’ın Har Ghar Jal Yojana ve Jal Jeevan Misyonu gibi iddialı projeleri ile tanıştırıldı.

Bu ilk etkinlikte Jal Gyan Yatra, aralarında St. Joseph’s College ve Lucknow Devlet Okulu’nun da bulunduğu 11 okuldan 120 öğrenciden oluşan bir grup, Bharwara Atık Su Arıtma Tesisi’ne (STP) Eğitim Turuna aktif olarak katıldı. Ziyaretin amacı, öğrencilere atık su arıtma tesislerinin (STP) nasıl çalıştığına dair uygulamalı deneyim kazandırarak akademik bilgilerini artırmaktı.

Lucknow’daki atık su altyapısını yöneten kuruluş olan Suez’in personeli, öğrencileri ve öğretmenlerini karşıladı ve onlara STP’nin nasıl çalıştığına dair kapsamlı bir tanıtım verildi. Öğrenciler ayrıca orada bulunan GfbV yetkilileri ile fikir alışverişinde bulunarak atıksu arıtma ile ilgili çeşitli sorular sordular.

Öğrenciler STP’nin işlevselliği ve yapısı hakkında bilgi ve diğer bilgileri aldılar. Ayrıca şehrin kanalizasyon yapısı hakkında da öğrencilere bilgi verildi.

Suez Hindistan Proje Müdürü Rajesh Mathpal, eğitim gezisinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Öğrencilere STP’nin işleyişini tanıtmak için bu eğitim gezisini düzenlemekten mutluluk duyuyoruz.” temiz suyun önemi ve atık su arıtma tesislerinin sürdürülebilir çevre korumanın sağlanmasındaki rolü. Tüm öğrencileri su tasarrufuna aktif bir ilgi göstermeye ve daha iyi bir gelecek yaratmaya katkıda bulunmaya teşvik ediyoruz.”

Eğitim gezisi sırasında Proje Finansman Müdürü Ankita Patel, Bölge Koordinatörü Dr. Harpal Singh, Kapasite Geliştirme ve Eğitim Koordinatörü Sumit Bhatnagar ve diğer yetkililer hazır bulunuyor.

Jal Gyan Yatra’nın ilk aşamasında, eyalet hükümetinin çabalarıyla Lucknow’daki devlet ilkokulları ve özel okulların öğrencilerine kırsal UP’nin değişen resmi gösterildi.

Bölüm, öğrencilerin sağlık, güvenlik ve donanımları için kapsamlı hazırlıklar yapmıştı. Hava durumunu dikkate alan yerel sağlık müdürlüğü ambulansı üzüldü.