Lucknow'da hayvan kafesi kültürü yetişiyor

Prokaryot

New member
Lucknow'daki en iyi evcil hayvan dostu kafeleri bulmak artık sorun değil. Köpek dostu mekanların sayısı arttıkça tüylü dostunuzla kafeye gitme trendinin nasıl ivme kazandığını görüyoruz.

Lucknow'da bir hayvan kafesi

Daha da sevindirici olan ise bu tesislerin işletmecilerinin sundukları hizmet karşılığında fahiş fiyatlar talep etmemeleridir.

Havuz başında kahve

Evcil hayvanlarla dışarı çıkmak artık hayvanseverler için günlük bir iş değil. Aslında pek çok insan kendisi için uygun şekilde planlanmış bir gezi ister.

Pawpup Pet Cafe'nin sahibi Nishtha Agarwal şöyle diyor: “Evcil hayvan annesi olarak Bengaluru'dan Lucknow'a geldiğimde evcil hayvanlarımın oynayabileceği, yemek yiyebileceği ve bakılabileceği bir yer bulmak zordu. Birkaç gün önce yüzme havuzu, 10-11 yemekten oluşan özel bir menü ve evcil hayvanlar için ücretsiz bir oyun alanı içeren bir yer kurma fikri ortaya çıktı. Sahipleri, köpekleriyle ilgilenirken kahve ve yemeğin tadını çıkarabilirler.”

Lucknow'lu bir halkla ilişkiler uzmanı olan Pawan Sharma şöyle diyor: “Köpek maması satın alacak bir dükkan bulmak için kilometrelerce yol kat etmek zorunda kaldığımdan beri şehirde işler büyük ölçüde değişti. Bugün köpeklerinizi gezdirebileceğiniz kafeler var ve bu harika bir duygu.”

Onu burada bırak

Evcil hayvanlarınızı bir veya daha fazla günlüğüne bırakabileceğiniz köpek salonlarının bulunduğu bazı kafeler bulunmaktadır. Furry Tales kafeyi işleten girişimci Asteya Awasthi için bu, daha çok insanın en iyi arkadaşları olan köpeklere olan sevgisinin ve ilgisinin bir sonucudur. Şöyle diyor: “Beş köpek sahiplendim ve işte o zaman insanların 9'dan 5'e kadar çalıştıkları veya düzenli olarak seyahat etmelerini gerektiren bir işleri olduğu için evcil hayvanlarını terk ettiklerini fark ettim. Ben de inisiyatifimi evcil hayvan sahiplerinin bebeklerini terk etmemesine bir adım daha yaklaştırmak için sadece kafe hizmeti değil, kreş desteği de sunmaya karar verdim. Çalışan birçok insan, evcil hayvanlarını ya iş saatleri içinde ya da seyahat ederken haftalarca, aylarca bize bırakıyor.”

Bu tür kafelere tepkiler harika. BT uzmanı ve iki kaniş sahibi Samiksha Pathania şöyle diyor: “Eskiden tüylü bebeklerimi orada burada bırakıp arkadaşlarımdan yardım istemek zorunda kalıyordum. Bugün onu, eve giderken bir kahve içebileceğim ve orada bırakabileceğim, kafesi olan bir kreşe yerleştirdiğim için çok rahatladım.”

Onun özel günü için

Doğum günlerinden diğer kutlamalara kadar her şeyin tadını evcil hayvanlarınızla çıkarabilirsiniz. Buttercup Bungalow'dan Arti Vaid şöyle diyor: “En sevdikleri kurabiyeleri veya kekleri pişirmek de dahil olmak üzere her şeyi buna göre planlıyor ve organize ediyoruz. Selfie bölümü evcil hayvanların özel günlerinde en güzel fotoğrafları çekmeleri için tasarlandı. Özel olarak tasarlanmış bir ambiyansa sahip olduğumuz için dış alan tamamen evcil hayvanlara ayrılmıştır.