70 Yaşında Işıldayan: İki yetmiş yaşındaki iki genç kalplerinin sesini dinliyor ve Lucknow'da sahneye çıkıyor

Prokaryot

New member
25 Temmuz 2024 19:18 IST

Yetmiş yaşındaki gençler engelleri aşıyor, tiyatro atölyelerine katılıyor ve “Kamelya – Vaat Çiçeği” oyununu sahneliyor. Tutkunuzun peşinden gittiğinizde yaş sadece bir sayıdan ibarettir.

Hayat tutkunuzun peşinden gittiğinizde başlar. O halde yaş aslında sadece bir sayıdan ibarettir.

'Camelia – A Flower of Promise' adlı oyundan bir sahne Perşembe günü Lucknow'daki Sangeet Natak Akademisi'nde sahnelendi (Mushtaq Ali/HT)

Darpan tiyatro grubunun düzenlediği tiyatro atölyesine yetmiş yaşındaki iki genç katıldı. 30 gün süren tiyatro atölyesinde 30 kişiyle birlikte Kamelya – Vaat Çiçeği adlı bir oyun hazırladılar. Perşembe günü UP Sangeet Natak Akademi'de gerçekleştirildi. Çalıştaya katılan bir grup gencin yaşlılarıydılar.

Her zaman sahnede oyunculuk yapmayı hayal eden bir iş kadını olan 70 yaşındaki Sheela Pandey, bunun bir hayalin gerçekleşmesinden başka bir şey olmadığını söyledi. “Benimle aynı tutkuyu paylaşan gençlerden oluşan bir ekiple çalışırken kendimi genç hissettim. Oyunda çalışmaktan gerçekten keyif aldım” dedi başhemşire rolünü oynayan Pandey.

Emekli iş adamı Ambuj Agrawal (70) de kendisini atölyeye çeken şeyin sahne sanatlarına olan eğilimi olduğunu söyledi. “Tam zamanlı bir işe sahip olmak ve tutkunuza ayıracak zamanınızın olmaması zordu. Son zamanlarda sahne sanatlarının çeşitli biçimlerini öğreniyorum ve tiyatro atölyesi de bunlardan biriydi” dedi kilise rahibi rolünü oynayan Agrawal.

Vikas Gautam'ın yönettiği oyun, bir aşk hikayesini anlatıyordu. Asif Ali tarafından yazılan film iki aşk hikayesine dayanıyor: Gabriel Garcia Marquez'in 'Kolera Günlerinde Aşk' ve Waris Shah ve Kaifi Azmi'nin 'Heer-Ranjha'.

Farklı senaryolarda geçen bu hikayeler, müzik ve temel aşk fikri üzerinden bir araya getirildi. İspanyol flamenko müziği ve Pencap'tan (Pakistan) canlı Sialkot halk müziği, parçanın güzelliğine katkıda bulundu.

Fermina'nın başrollerini Naina Soni ve Lori Pathak, Florentino'yu Omkar Pushkar ve Prakhar Pandey, Heer ve Ranjha rollerini ise Jyoti Gupta ve Ayush Srivastava canlandırdı.

Haberler / Şehirler / şans eseri / 70 Yaşında Işıldayan: İki yetmiş yaşındaki iki genç kalplerinin sesini dinliyor ve Lucknow'da sahneye çıkıyor