18 BHU öğrencisi 10 günlük Tamil Nadu gezisinde

Prokaryot

New member
Banaras Hindu Üniversitesi’nde (BHU) Tamil dilinde diploma almak isteyen 18 kişilik bir öğrenci grubu, Güney Eyalet Valisi RN Ravi’nin daveti üzerine 10 günlük Tamil Nadu turuna çıktı. İki öğretim üyesi Dr. Jagadeesan T. ve Dr. BHU Sanat Fakültesi Hint Dilleri Bölümü’nden Vignesh Ananth S. öğrencilere eşlik edecek.

(twitter)

BHU Halkla İlişkiler sorumlusu Dr. Rajesh Singh, 12 Nisan’da sona erecek olan turun önemli şehirlere, tarihi, kültürel ve manevi öneme sahip yerlere ve eyaletteki önemli kurumlara ziyaretleri kapsadığını söyledi. Ziyaret, öğrencilere Tamil Nadu’nun zengin ve çeşitli mirası hakkında fikir verecektir.

Geçen Aralık ayında Kashi Tamil Sangamam veda töreni için BHU’ya yaptığı ziyarette, Tamil Nadu Valisi üniversitenin Tamil öğrencileri, öğretim üyeleri ve personeli ile etkileşim kurmuştu. Kashi ve Tamil Nadu arasındaki kadim bağı kutlamak için düzenlenen bir ay süren Sangamam, her iki eyaletten insanların etkileşime girdiğini ve derin kültürel ve manevi bağları yeniden keşfettiğini gördü.

Vali ayrıca Tamil olmayan öğrencileri “Tamil Darshan” dilini öğrenmeye davet etmişti.